Past Presidents

  1. 1964-66: Eloy Henif Conerty-Heniff
  2. 1966-67: Frank Raimondi Du-Well Fabricating
  3. 1967-68: Bill Richards WC Richards Co.
  4. 1968-69: Harold Tolliver Admiral Steel Corp.
  5. 1969-70: Earl Rousseau Clark Oil Co.
  6. 1970-71: Ed Kapelinski WC Richards Co.
  7. 1971-72: Eloy Heniff Conerty-Heniff
  8. 1972-73: Jay Strickler Inland Steel Container
  9. 1973-74: Richard Wojcik Heritage Bank
  10. 1974-75: Robert Lekberg Chemlek Labs.
  11. 1975-76: Larry Burns WC Richards Co.
  12. 1976-77: Bruce Howard A & R Welding
  13. 1977-78: Art Brinkmann FSC Paper Co.
  14. 1978-79: Robert DeMent Kastalon, Inc.
  15. 1979-80: John Mailfald Overdale Corp.
  16. 1980-81: Henry Flock Tuthill Pump
  17. 1981-82: Frank Sibr Jr. Sibr Companies
  18. 1982-83: Gary Long Chisholm, Boyd & White
  19. 1983-84: Eloy Heniff Conerty-Heniff
  20. 1984-85: John Vax Heritage Bank
  21. 1985-86: Louis Barta W.C. Richards Co.
  22. 1986-87: Michael Gadaleta Oxequip Health Industries
  23. 1987-88: Charles Saunders Plough, Inc.
  24. 1988-89: Frank Sibr Jr. Sibr Companies
  25. 1989-90: Stuart Deniston Deniston Co.
  26. 1990-91: Bob Trainor Trainor Glass Co.
  27. 1991-92: Michael Edwards Triton Mfg. Co.
  28. 1992-93: Rick Lee Affiliated Steam Equip.
  29. 1993-94: Steve Fansler Heritage Bank
  30. 1994-95: Jack Summers Alsterda Construction Co.
  31. 1995-96: Bruce DeMent Kastalon, Inc.
  32. 1996-97: Joe Racine In-Print Graphics
  33. 1997-98: Thomas Trainor Kampf, Trainor & Assoc.
  34. 1998-99: John Lombard The Lombard Co.
  35. 1999-00: Gary Wesner First Nat. Bank of B.I.
  36. 2000-01: Conrad Kiebles Suburban Bank
  37. 2001-02: William Beddow Assistance Graphics
  38. 2002-03: Henry Flock Flock Management
  39. 2003-04: Donna Gruenberg RAE Products
  40. 2004-05: Tom Summers Alsterda Construction Co.
  41. 2005-06: Jim Makina Allegra Print & Imaging
  42. 2006-07: Mike Leonard First Midwest Bank
  43. 2007-08: Marie Trainor Trainor Glass Co.
  44. 2008-09: Lou Kocsis Jr. Kocsis Bros. Machine Co.
  45. 2009-10: Brad Grove Grove Masonry
  46. 2010-11: Tom Summers Alsterda Construction Co.
  47. 2011-12: Mike Bently Remtex, Inc.
  48. 2012-13: Jim Makina Allegra Print & Imaging
  49. 2013-14: Dan Lombard The Lombard Co.
  50. 2014-15: Tom Summers Alsterda Construction Co.
  51. 2016-17: Michele Netherton Ingalls Occupational Health Program